ותיקי עמק יזרעאל באילת

17/01/2016 עודכן בתאריך
הגדל

ביום ראשון בשבוע שעבר התמלאה העיר הדרומית ביותר שלנו, אילת, בהמוני גמלאים מכול רחבי הצפון. במיזם מיוחד של כמה מועצות אזוריות מהצפון ובניהם גם שני אוטובוסים של וותיקי עמק יזרעאל, יצאו הוותיקים לנופש באילת.נופש היא לא ההגדרה המדויקת של ארבעת הימים המופלאים ההם:

בדרך עצרנו בבית מיוחד אשר בקריית גת הנקרא "נווה חנה"- ובו מאפייה שנקראת "ילדוד'ס" . נווה חנה הוא בית ילדים קסום, השוכן בקריית גת. בבית הילדים, מתגוררים עשרות ילדים שהוצאו מביתם מסיבות שונות. כשנכנסנו לנווה חנה, אי אפשר היה שלא להתאהב. הצבע הירוק שוטף את העיניים, ריח האפייה מרחיב את הנחיריים, קולות בעלי החיים מרגיעים את הנפש, המולת צחוקם של הילדים ממלאת את הלב.

משם דהרנו דרומה לאילת וכבר באותו ערב שמענו את הרצאתה של עו"ד לינור אברג'יל. מיד אחריה הופיעו בפנינו יונה אליאן וששי קשת. קולו הענוג של ששי קשת ושנינותה של יונה אליאן, מילאו את האולם על 700 יושביו אשר הצטרפו לשירה והרעידו את קירות הבית.

למחרת אחרי ארוחת בוקר דשנה, הקשבנו להרצאתו של אור הלר, הכתב הצבאי של ערוץ 10. ההרצאה העלתה שאלות רבות בקרב המאזינים, שלא נתנו לאור לרדת מהבמה. לבסוף "נאלצנו" לעבור לפעילות הבאה....שייט על מימיי ים סוף. בזמן השייט גונבה לאוזננו שמועה על אובך נוראי וסופות חול בצפון הארץ, אצלנו על היאכטה לא הורגש דבר.

כדי לשמור על מורל גבוהה שמענו בערב את מופע הסטנד אפ של אודיה קורן. צחקנו עד דמעות....

ביום השלישי פתחנו את הבוקר בהרצאתו של גיא פלג, הכתב לענייני משפט בערוץ 2. חדרנו למאחורי הקלעים של סיקור עולם הפשע שתובל בקוריוזיים מצחיקים ומביכים.

בצהרי היום נתנו לוותיקים כמה שעות הפוגה, כדי שיאגרו כוחות לקראת ערב סוער.

פתחנו את הערב במופע WOW על המים, בבימויו של חנוך רוזן. מופע אקרובטיקה והומור, משולב על בימת מים, שנבנתה במיוחד למופע. הפיות נשארו פעורים!

מיד אחרי ארוחת הערב האחרונה , הלכנו לשמוע את שיריה המוכרים והחדשים של חווה אלברשטיין האגדית.

בוקרנו האחרון באילת, היה רגוע ושלו ובשעות הצהריים יצאנו חזרה לכיוון הצפון, לא לפני שעברנו בנאות סמדר. קיבוץ המתנהל מתוך כוונה לקיים קהילה לומדת. הקהילה מעלה שאלות לדיון כמו: "האם אדם יכול להבין את עצמו דרך שיתוף פעולה עם אחרים? האם אפשר לחיות חיים שאינם רק למען עצמי, מתוך כוונה לקחת אחריות על חיי?"

עם שאלות הרות גורל אלה התחלנו את נסיעתנו חזרה לעמק.

הגענו חזרה לעמק שלנו עייפים ומאוד מרוצים. מקווים להתראות שוב באילת בשנה הבאה.

  • עמותת ותיקי עמק יזרעאל, מס׳ עמותה 580067262
  • |
  • ת.ד 3222 עפולה 1813201
  • |
  • טל' 04-6520103
  • |
עבור לתוכן העמוד